Łagodna bioenergetyka

Łagodna Bio-energetyka (Gentle Bio-Energetics) łączy terapię werbalną z pracą z ciałem, przywracając zdrowie i wspomagając rozwój.

Segmenty Zbroi 
i ich rozpuszczanie

Choć to termin dla przeciętnego człowieka sugerujący pracę z energią, nie ma nic wspólnego z bioenergoterapią. Skąd więc pochodzi to określenie? Psychoanalityk Wilhelm Reich, wcześniej współpracownik Z. Freuda, stworzył określenie orgon na nazwanie siły życiowej obecnej w całej przyrodzie. To pojęcie obecne jest też w Starym (hebr. ruach) i Nowym Testamencie (gr. pneuma, dynamis) oraz we wschodnich systemach medycznych (hind. prana, chińskie chi, japońskie ki).
Uwzględnia anatomię i fizjologię naszych ciał
Funkcjonalność różnych układów
Ekspresję genetyczną
Biopsychologię, etologię, etymologię
Mechanizmy dziedziczenia traum
Pokazuje myślenie bio-logiczne
Określa siłę, energię życiową, która ma zawsze podobne cechy: przepływa (np. przez odczucia mrowienia, promieniowania ciepłem) przez nas i przyrodę ożywioną w postaci pulsacji i w cyklu napięcie-ładowanie-rozładowanie-harmonizacja.

Tak przebiega cała masa procesów w naszych ciałach i wokół nas, np. fala orgazmu, bicia serca, porodowe skurcze, cykle pogody. 

Praca ze swobodnym przepływem tej siły życiowej – a to jest celem Łagodnej Bio-Energetyki – przypomina raczej wspieranie obwodów elektrycznych naszego ciała, łączenie ich, równoważenie i spajanie. Dłonie terapeuty służą tu jedynie jako impulsator, narzędzie styku na tych obwodach, są ładunkiem elektrycznym do nich dodanym.
Stąd nie ma to związku z jakąkolwiek wyjątkową zdolnością energetyczną prowadzącego zabieg, przesyłaniem energii czy innymi zachowaniami zw. z bioenergoterapią. To prosty mechanizm naszego ciała, które w każdej komórce absorbuje, przetwarza i emituje energię wg fizycznych zasad materii, która staje się energią i na odwrót (pożywienie-spożycie-trawienie-produkcja energii niezbędnej do życia).

Córka Wilhelma, lekarz medycyny dr Eva Reich kontynuowała koncepcje swojego ojca, jego odkrycia w pracy z niemowlakami i dziećmi, tworząc nowy dział – Łagodną Bio-energetykę. Odkryła ona niezwykłe działanie delikatnego dotyku w rozpuszczaniu napięć mięśniowych, przywracaniu energii życiowej, a nawet leczeniu traum zapisanych w ciele.

Techniki Łagodnej Bio-Energetyki

1. Linia Traum Życiowych

Podstawa całego procesu, jej tworzenie jest wpisane w pierwsze spotkanie. Pomaga odkryć korzenie traumy, kluczowe mechanizmy tworzenia zbroi, powtarzające się wzorce życiowe. Korzeniem jest miejsce i czas, gdzie swobodny przepływ energii mógł zostać zahamowany. To narzędzie łączące teorię i technikę, kamień węgielny wspomagający i łączący cały proces. Szybko i skutecznie nadaje kierunek, odkrywając informacje pozwalające rozpoznać korzenie zbroi. 

2. Balans.

Narzędzie stosowane w celu przywrócenia przepływu energii życiowej oraz kontaktu z ciałem. Składa się z serii łagodnych chwytów równoważących, terapeuta stosuje delikatny kontakt na kościach, łącząc przepływ energii przez segmenty. Stosuje się je jak najszybciej po doświadczeniu urazu (złamania, poważne choroby, operacje, znieczulenie, brak orgazmu, dysfunkcje seksualne, trudny poród, odwyk po nałogu, ale też uczucie braku kontaktu z ciałem, odrętwienie,  trauma emocjonalna), ale jest skuteczne także po wielu latach. Równie skutecze po lub równocześnie z pracą poznawczą u psychologa – to praca z cielesną częścią tego, co się wydarzyło, rozpoznawaniem i uwalnianiem emocji na poziomie ciała.

3. Metamorfoza

To proces odnawiania kontaktu z zapomnianymi wspomnieniami z okresu poczęcia, życia płodowego i porodu oraz uzdrawiania ich. To narzędzie do pracy z pamięcią ciała z okresu przedwerbalnego. Pamięć prenatalna, choć niewerbalna, zapisana jest w ciele, będąc często źródłem naszych wzorców życiowych oraz zbroi mięśniowej, którą niesiemy przez życie.

Skierowana jest do uleczenia traum okresu pierwotnego:
– związanych z poczęciem (m.in. niechcianym, nieplanowanym, z przemocy),
– z okresem ciąży (depresja mamy, ciąża niechciana, zagrożona, wcześniejsze poronienia, ciąża
bliźniacza, nadużycia podczas ciąży, używki, itp.),
– z porodem (cesarskie cięcie, poród po terminie, pośladkowy, kleszczowy, vacuum itp.). 

Metamorfoza jest wspaniałą techniką pracy z dziećmi. Stymuluje ich rozwój, wspiera proces uczenia się, wpływa na poprawę zachowania i koncentracji. W obszarze płodności (starania o dziecko, ciąża, stan po poronieniach) ma na celu doenergetyzowanie łona i uruchomienie przepływu energii w obszarze miednicy.

Na czym polega sesja? To delikatna praca głównie na stopach, ale też dłoniach i głowie. Nazwa Metamorfoza przypomina o procesie transformacji gąsienicy w motyla – zmiany mogą być natychmiastowe albo subtelnie kształtujące się przez jakiś czas.

Łagodna bioenergetyka

Czas trwania: 120 minut

200,00 zł
za jedno spotkanie
Zalecane wygodne, luźne ubranie.
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.
Mickiewicza 15A lok. 3
15-213 Białystok
envelopeusersphonemap-marker