Rozkwit to miejsce, w którym Twoje ciało ma głos...

Więc słucham...

Emilia Zduńczyk

Właścicielka, terapeutka
Terapeutka ciała i emocji, Konsultantka psychobiologii, Terapeutka manualna (Technika Bowena, Terapia Czaszkowo-Krzyżowa, Łagodna Bio-Energetyka), masażystka, trenerka metody Birth Into Being. Dyplomowana Terapeutka Ustawień Systemowych. Doula, Promotorka Karmienia Piersią, Edukatorka okołoporodowa, działająca na rzecz świadomych narodzin. W swojej pracy łączę wiedzę z zakresu porządków i dynamik systemowych, psychobiologii, anatomii, terapii manualnych, psychologii peri-/prenatalnej oraz uzdrawiania traumy.

Nazywam się Emilia Zduńczyk

Odkąd pamiętam fascynuje mnie złożoność i wielowymiarowość ludzkiej natury i poszukiwanie Prawdy. Kocham ludzi i Życie, przyrodę i prostotę naturalnych rozwiązań. To właśnie z tych jakości rodzą się kolejne pasje, które następnie stają się moją zawodową codziennością.

Rys historii

Moja dorosłość w pracy zaczęła się i wiele lat ogniskowała wokół budownictwa. Nastawienie na rozumienie potrzeb klienta, wzajemny szacunek, dialog w komunikacji oraz empatyczny sposób zarządzania zespołem (kilka lat kierowałam Działem Zakupów w dużej podlaskiej firmie) zawsze uważałam za największą siłę prowadzonych działań.
Narodziny pierwszej córki dokonały we mnie głębokiej przemiany, a wręcz całkowitego przewrotu, czego skutkiem było przekwalifikowanie się i – ostatecznie – stanięcie na własnych zawodowych nogach.
To zmieniło tylko punkt ciężkości – ze wznoszenia obiektów użyteczności publicznej w pomoc innym w kreowaniu zdrowego ciała i świadomości emocji oraz wsparcie w rozwoju poczucia sprawczości i kompetencji do budowania życia na własnych warunkach.

Ciąg dalszy

Zaczynałam swoją przygodę od wielu działań społecznych (np. Festiwal z Natury, Podlaska Zielona Kooperatywa, blog ekologiczny Vivat Eco, zrodzony z pasji do naturalnych rozwiązań dla zdrowia i Ziemi, Dni Bliskości, portal Vivat Poród, ogólnopolski Krąg Opowieści Porodowych) oraz wsparcia okołoporodowego. Pisałam też artykuły do portali parentingowych: Dzieci są ważne i Dzielnica Rodzica. Przez wiele lat z sukcesem kierowałam w Białymstoku projektem Centrum Naturalnego Rodzicielstwa ROZKWIT wraz ze szkołą rodzenia. Miało ono umożliwić rodzicom usłyszenie głosu ich rodzicielskiej intuicji, pomagając świadomie przygotować się do porodu, odkryć własne oblicze rodzicielstwa oraz osiągnąć harmonię w powiększonym składzie. Równolegle wspierałam młodych rodziców w przygotowaniu do porodu jako doula – towarzyszka kobiet w okresie okołoporodowym, działająca na rzecz świadomych narodzin. Dane mi było być obecną jako doula przy kilkudziesięciu porodach. Jestem też Promotorką Karmienia Piersią, Doradczynią Noszenia w chustach i nosidłach miękkich oraz Instruktorką Masażu Dziecięcego – żeby wymienić tylko niektóre moje specjalizacje z tego zakresu.
Wiele lat temu, realizując już powyższą pasję, zadałam sobie jednak pytanie: Gdyby Wszechświat był pełen nieograniczonych możliwości, co tak naprawdę chciałabym robić?
Odpowiedź zaskoczyła nawet mnie samą: Chciałabym masować innych...

To zapoczątkowało moją drogę pracy z ciałem. Od 2015 roku wykonuję zabiegi Techniki Bowena – jestem certyfikowaną terapeutką w stopniu mistrzowskim, a od 2018 roku Terapii Czaszkowo- Krzyżowej. W 2014 roku zaczęłam Policealną Szkołę Ochrony Zdrowia na kierunku: Technik Masażysta, ostatecznie pomyślnie zdając państwowy egzamin zawodowy. Od 2014 roku jestem też dyplomowaną masażystką masażu PeLoHa. Wewnętrzny głos jednak wołał, by coraz lepiej rozumieć i coraz głębiej odkrywać. Z tego wołania zrodziła się psychobiologia. Ukończyłam III Akademię Psychobiologii, ucząc się i inspirując od dr Marzanny Radziszewskiej-Konopka. To całkowicie zrewolucjonizowało moje spojrzenie na chorobę, problemy, z jakimi się spotykamy, a nawet życie.
W tzw. międzyczasie ukończyłam kurs choreoterapii (czerwiec 2006 rok), trenerski kurs metody Birth Into Being (styczeń-luty 2016 rok), terapii dna miednicy wg BeBo trening poziom 1 (listopad 2016 rok), zdobyłam też tytuł doradcy zawodowego. Odbyłam szkolenia z zakresu Anatomii Metafizycznej (kwiecień 2021 rok - poziom 1) oraz wprowadzenia do metody Somatic Experiencing (luty 2022 rok - Intro).

Najważniejsze miało jednak dopiero nadejść. Praca z ciałem, a dalej psychobiologia otwierały tylko kolejne poziomy zrozumienia. Potrzebowałam dalej i głębiej. Odpowiedzią były Ustawienia Systemowe. Wystartowałam od Kursu Ustawień Systemowych u Apolonii Rdzanek, realizując na przestrzeni roku 2 poziomy zaawansowania.
W styczniu 2020 roku rozpoczęłam Szkołę Cichych Ustawień Rodzin metodą Berta i Sophie Hellinger (Szkolenie oparte na wytycznych Hellinger Sciencia prowadzone przez Gerharda Walpera i Wolfganga Dusslera z Institut für Stilles Familienstellen), równo 2 lata później kończąc ją dyplomem.
Czasem się uśmiecham, że moje pierwsze wykształcenie w kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw pomogło mi wykształcić przestrzenne spojrzenie na porządek systemu i organizację jego struktur. Ta umiejętność bardzo przydaje się w ustawieniowej pracy terapeutycznej.

Na co dzień łączę w terapii wiedzę z zakresu porządków i dynamik systemowych, uzdrawiania traumy, anatomii, terapii manualnych, psychologii peri-/prenatalnej oraz psychobiologii. Mniej więcej od 2006 roku sama jestem w nieustannej wędrówce do samej siebie. Tysiące godzin na salach warsztatowych i w gabinetach terapeutów oraz setki lektur dały mi głębię wglądu w to kim jestem, pozwoliły odkryć i przetransformować niesłużące mi wzorce oraz przekroczyć blokady i ograniczenia. Ku większej radości, przyjemności, harmonii, błogości, spokojowi i zgodzie na Życie, które jest doskonałe takie, jakie jest. To główne jakości, którymi kieruję się w pracy i do których mogę prowadzić klientów.

Prywatnie

Jedynym hobby, którego nie przekułam do tej pory na pracę zawodową pozostaje tworzenie kosmetyków naturalnych, mydeł oraz mieszanek olejków eterycznych. Uwielbiam Podlasie i Suwalszczyznę, jestem szczęśliwą mieszkanką naszej pięknej planety, którą zachwycam się każdego dnia.
Moją codziennością jest chęć dzielenia się obfitością, której ciągle doświadczam i zachwyt nad wyjątkowym klejnotem, jakim jest moje ciało i Życie, które przez moich kochanych Rodziców, Mamę i Tatę, przyszło do mnie, a przeze mnie popłynęło do moich dwóch cudownych córek: Jany i Kaliny. Rodzicom kłaniam się w tym miejscu z szacunkiem i wdzięcznością, a córkom ślę miłość.

Kompetencje

Na co dzień łączę w terapii wiedzę z zakresu porządków i dynamik systemowych, uzdrawiania traumy, anatomii, terapii manualnych, psychologii peri-/prenatalnej oraz psychobiologii. Mniej więcej od 2006 roku sama jestem w nieustannej wędrówce do samej siebie.
Od lutego 2018 roku do marca 2019 roku kształciłam się u dr Marzanny Radziszewskiej-Konopka, ukończyłam III Akademię Psychobiologii.

• marzec 2019 rok – certyfikat ukończenia III edycji specjalistycznego szkolenia w Akademii Psychobiologii

Wiosną 2015 roku rozpoczęłam piękną przygodę poznawania i pracy metodą Bowena, rok później pomyślnie zdając egzamin na Dyplomowanego Terapeutę Techniki Bowena.

W maju 2017 roku uzyskałam dyplom terapeuty w stopniu zaawansowanym, a w lipcu 2018 roku w stopniu mistrzowskim.

Dodatkowo uczestniczę we wszystkich organizowanych w Polsce szkoleniach specjalistycznych związanych z tą terapią oraz cyklicznie weryfikuję swoje umiejętności na wymaganych powtórkach rejestrowanych.

• styczeń 2016 rok – zakończenie szkolenia podstawowego (moduł 1-7) organizowanego przez Australijską Akademię Terapii Bowena i otrzymanie tytułu Dyplomowanego Terapeuty Techniki Bowena
• luty 2016 rok – kurs dla zawodowych terapeutów (PTC) wg programu autorskiego Andrew Zopposa
• maj 2017 rok – zakończenie szkolenia podyplomowego (moduły 9-10) i otrzymanie tytułu Terapeuty Specjalistycznych Procedur 1 (poziom zaawansowany)
• listopad 2017 rok – szkolenie specjalistyczne Bóle pleców prowadzone przez Johna Wilksa
• listopad 2017 rok – szkolenie specjalistyczne Matka i dziecko prowadzone przez Johna Wilksa oraz położną Linę Clerke
• maj 2018 rok – zakończenie szkolenia podyplomowego (moduły 11-12) i otrzymanie tytułu Terapeuty Specjalistycznych Procedur 2 (poziom mistrzowski)
• lipiec 2018 rok – szkolenie specjalistyczne Choroby przewlekłe a Technika Bowena – wzorce prowadzone przez Alexię Monroe
• luty 2019 rok – szkolenie specjalistyczne Sekretne życie powięzi prowadzone przez Johna Wilksa
• październik 2019 rok – szkolenie specjalistyczne Choroby przewlekłe a Technika Bowena – powiązania medyczne prowadzone przez Alexię Monroe

Do tej terapii ciągnęło mnie od wielu lat, sama wielokrotnie i z powodzeniem korzystałam z zabiegów jako pacjentka.

Szkolenia z Terapii Bowena zaabsorbowały mnie na wiele lat, więc dopiero w 2018 roku ukończyłam kurs u Bożeny Przyjemskiej. Poznałam Terapię Czaszkowo-Krzyżową wg J. Upledgera wzbogaconą technikami osteopatycznymi, zaś w maju 2019 roku Uwolnienie Psychosomatyczne, czyli pracę z emocjami poprzez ciało.

• październik 2018 rok – kurs Stopnia Podstawowego Osteopatii Kranialnej organizowany przez Polish Canadian CranioSacral Therapy Institute
• maj 2019 rok – Terapia Czaszkowo-Krzyżowa stopień II (Uwolnienie psychosomatyczne i Regresja) organizowany przez Polish Canadian CranioSacral Therapy Institute

Gdy w czerwcu 2014 roku doświadczyłam na sobie po raz pierwszy masażu PeLoHa, wstałam ze stołu z otwartym sercem i głębokim poczuciem: „Też chcę to robić innym”. Trzy miesiące później zdobyłam dyplom i od tego czasu „robię go innym”.
We wrześniu 2014 roku rozpoczęłam Policealną Szkołę Ochrony Zdrowia na kierunku masażysta. Ukończyłam 3 semestry, ale zaawansowana ciąża, a potem opieka nad drugą córką nie pozwoliła mi na dokończenie tej edukacji. Ostatecznie w czerwcu 2020 roku pomyślnie zdałam państwowy egzamin zawodowy uzyskując tytuł: technik masażysta.

• październik 2014 rok – Kurs Masażu Relaksacyjnego PeLoHa
• 2014-2020 rok - Policealna Szkoła Ochrony Zdrowia w Białymstoku na kierunku
masażysta

• październik 2014 rok – kurs „Akupresura i masaż w opiece nad kobietą w ciąży, podczas
porodu i połogu”
organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku

Ustawienia systemowe Berta Hellingera znam od 2005 roku. Początkowo jako czytelniczka jego książek, potem uczestniczka warsztatów, aż w końcu przyszedł mój czas na zgłębienie i tego obszaru. Naukę rozpoczęłam od Kursu Ustawień Systemowych u Apolonii Rdzanek, a kontynuowałam w Szkole Cichych Ustawień Rodzin u Gerharda Walpera i Wolfganga Dusslera. Korzystałam też z ustawień u Guntera Schrickera, Mirka Czarko-Wasiutycza oraz Izy Kopp.

• luty 2019 rok – marzec 2020 rok - Kurs Ustawień Systemowych u Apolonii Rdzanek – poziom I i II
• styczeń 2020 rok – styczeń 2022 rok - Szkoła Cichych Ustawień Rodzin metodą Berta i Sophie Hellinger (Szkolenie oparte na wytycznych Hellinger Sciencia prowadzone przez Gerharda Walpera i Wolfganga Dusslera z Institut für Stilles Familienstellen)

Łagodna Bioenergetyka wzywała mnie od 2014 roku. Nie do przejścia przy małym dziecku, a potem dzieciach było dla mnie wtedy szkolenie trwające 8 dni ciągiem. Mój czas przyszedł dopiero w 2019 roku.

• listopad 2019 rok – certyfikat uczestnictwa w szkoleniu Łagodnej Bioenergetyki – wprowadzenie i moduły 1-3

W lutym 2022 roku wzięłam udział w szkoleniu wprowadzającym do metody Somatic Experiencing – Intro. Mam nadzieję w przyszłości kontynuować naukę w tej szkole, bowiem zachwyciło mnie ujęcie tematu pracy z traumą w SE oraz narzędzia, jakie na nim otrzymałam.

Zakochałam się w tej metodzie w 2013 roku. Przez kolejne 2 lata uczestniczyłam we wszystkich IV częściach warsztatowych jako uczestniczka, zaś w styczniu 2016 roku ukończyłam kurs trenerski Birth Into Being. Przez kolejne 3 lata wielokrotnie asystowałam w warsztatach prowadzonych przez Monikę Lipowską CEO metody w Polsce, ucząc się i szlifując warsztat trenerski.

• styczeń – luty 2016 rok – kurs trenerski: Birth Into Being Method Workshop Levels 1-5

Uzupełnienie mojej wiedzy z obszaru Psychobiologii oraz dodatkowe narzędzia terapeutyczne dała mi Anatomia Metafizyczna.

• kwiecień 2021 rok – kurs Anatomia Metafizyczna – poziom 1

Do roli douli przygotowałam się na szkoleniu organizowanym przez Stowarzyszenie DOULA w Polsce „DONA dla doul” prowadzonym w lutym 2013 roku przez trenerkę największej międzynarodowej organizacji zrzeszającej doule DONA International. Od 2018 roku jestem doulą certyfikowaną Stowarzyszenia Doula w Polsce.

Brałam udział w licznych warsztatach, kursach, szkoleniach i konferencjach dla profesjonalistów dotyczących ciąży, porodu, połogu i opieki nad matką i dzieckiem w pierwszych miesiącach życia (poniżej certyfikaty). Ukończyłam m. in. kurs Promotora Karmienia Piersią w Centrum Nauk o Laktacji oraz kurs Instruktorki Szkoły Rodzenia w Fundacji Rodzić po Ludzku. Dodatkowo w styczniu 2016 roku wzięłam udział w kursie trenerskim metody Birth Into Being uzyskując kwalifikacje do pracy w obszarze odkodowania okołoporodowego odcisku limbicznego.

• październik 2011 rok – konferencja szkoleniowa „Pozwólcie nam się przywitać! – o pierwszym kontakcie po porodzie i możliwościach jego realizacji na oddziałach położniczych” organizowana przez Fundację Rodzić po Ludzku
• październik 2012 rok – warsztat „Potencjał porodu” prowadzony przez Inę May Gaskin organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet DAKINI
• październik 2012 rok – konferencja naukowo – szkoleniowa „Bezpieczna ciąża” organizowana przez Miralex
• listopad 2012 rok – konferencja naukowo – szkoleniowa „Świadome macierzyństwo” organizowana przez Uniwersytet Medyczny W Białymstoku i Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych
• luty-kwiecień 2013 rok – warsztaty umiejętności wychowawczych „Szkoła dla Rodziców” cz. I organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie
• luty 2013 rok – szkolenie „Jak prowadzić samoobserwację i postępować w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów podczas połogu” (okres 4-6 tygodni po porodzie) organizowane przez firmę Matczyne zdrowie pod opieką położnej
• luty-marzec 2013 rok – szkolenie „Warsztaty Szkoleniowe DONA dla Doul” kurs podstawowy organizowany przez Stowarzyszenie DOULA w Polsce
• maj 2013 rok – konferencja „Nowy standard w położnictwie – o pozycjach wertykalnych, pierwszym kontakcie i wdrażaniu dobrych praktyk” organizowana przez Fundację Rodzić po Ludzku
• czerwiec 2013 rok – Konferencja Szkoleniowa Stowarzyszenia Doula w Polsce „Laktacja i doula w Polsce”
• czerwiec 2013 rok – II Konferencja Członkowska Stowarzyszenia Doula w Polsce „Doulowanie na co dzień”
• czerwiec-lipiec 2013 rok – kurs dokształcający „Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia – kurs podstawowy” organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku
• październik 2013 rok – Konferencja Bliskości organizowana przez wydawnictwo Mamania z udziałem gości specjalnych Williama i Marthy Sears
• luty 2014 rok – warsztat „Rebozo – tradycja i zastosowanie” organizowany przez Stowarzyszenie Doula w Polsce
• marzec 2014 rok – szkolenie w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Poporodowej „Szkoła Matek i Ojców – wokół porodu, połogu, rozwoju i bezpieczeństwa noworodka”
• kwiecień 2014 rok – konferencja „Procedury i emocje – profesjonalna relacja położnej z kobietą” organizowana przez Fundację Rodzić po Ludzku
• maj 2014 rok – zdobycie tytułu Promotor Karmienia Piersią po ukończeniu szkolenia organizowanego przez Centrum Nauki o Laktacji i Fundację Twórczych Kobiet
• maj 2014 rok – IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Życiodajna Śmierć – pamięci Elizabeth Kubler – Ross
• Warsztaty dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów pomagających chorym somatycznie – Grupa Balinta
• Warsztat „Rodzina w sytuacji śmierci dziecka – jak pomagać, żeby nie zaszkodzić”
• czerwiec 2014 rok – III Konferencja Członkowska Stowarzyszenia Doula w Polsce „Doulowanie w zgodzie z...”
• wrzesień 2014 rok – szkolenie „Masaż dziecięcy – wspierająca moc dotyku” organizowane przez Fundację Rodzić po Ludzku
• wrzesień 2014 rok – konferencja „Poród w domu – pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych położnej” organizowana przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku i Szkołę Rodzenia DAR mgr Małgorzaty Tymińskiej
• październik 2014 rok – II Konferencja Bliskości organizowana przez wydawnictwo Mamania
• październik 2014 rok – kurs „Akupresura i masaż w opiece nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu” organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku
• listopad 2014 rok – kurs dokształcający „Wzmacnianie mięśni dna miednicy – profilaktyka nietrzymania moczu oraz Tens jako metoda łagodzenia bólu w porodzie” organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku
• listopad 2014 rok – kurs dokształcający „Ćwiczenia fizyczne i oddechowe dla kobiet w ciąży” organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku
• luty 2015 rok – warsztat „Seksualność w okresie okołoporodowym – jak rozmawiać z kobietą i mężczyzną” organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku
• marzec 2015 rok – konferencja Akademia Umiejętności Nowoczesnej Położnej
• listopad 2015 rok – III Konferencja Bliskości organizowana przez wydawnictwo Mamania
• styczeń-luty 2016 rok – kurs trenerski: Birth Into Being Method Workshop Levels 1-5
• listopad 2016 rok – IV Konferencja Bliskości organizowana przez wydawnictwo Mamania
• kwiecień 2017 rok – Konferencja Prolaktyna 2017 organizowana przez Fundację Promocji Karmienia Piersią z gościem specjalnym dr Jackiem Newmanem
• wrzesień-październik 2017 rok – XI Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni „Naturalnie położna!”
• kwiecień 2018 rok – Konferencja Prolaktyna 2018 organizowana przez Fundację Promocji Karmienia Piersią
• kilkadziesiąt warsztatów z psycholożką dziecięcą Agnieszką Stein (2014-2020)
• luty 2020 rok – szkolenie z Justyną Dąbrowską z Laboratorium Psychoedukacji dla psychologów i psychoterapeutów pracujących z kobietami w okresie okołoporodowym „Macierzyństwo jako instytucja i jako doświadczenie”

W marcu 2015 roku rozpoczęłam piękną drogę przekazywania młodym rodzicom korzyści noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

Jestem dyplomowaną doradczynią, wyszkoliłam przez minione lata ok. tysiąc osób. Poszerzałam swoje kompetencje udziałem w konferencjach i szkoleniach branżowych.

• marzec 2015 rok – kurs Doradca Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich organizowany przez Akademię Noszenia Dzieci
• wrzesień 2015 rok – I Ogólnopolska Konferencja Noszenia Dzieci organizowana przez Akademię Chustonoszenia Lulamy
• czerwiec 2018 rok – szkolenie dla doradców chustonoszenia u Pawła Zawitkowskiego
• wrzesień 2018 rok – szkolenie Doradca Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich organizowany przez Akademię Noszenia Dzieci – aktualizacja uprawnień 

Od 2014 roku jestem Instruktorką Masażu Dziecięcego wyszkoloną przez międzynarodową instruktorkę Małgosię Czarniecką w Fundacji Rodzić po Ludzku.

• wrzesień 2014 rok – szkolenie „Masaż dziecięcy – wspierająca moc dotyku” organizowane przez Fundację Rodzić po Ludzku

W 2016 roku rozpoczęłam zgłębianie wiedzy z obszaru dna miednicy i uroginekologii. Ukończyłam I moduł, czyli podstawy treningu.

• listopad 2014 rok – kurs dokształcający „Wzmacnianie mięśni dna miednicy – profilaktyka nietrzymania moczu” organizowany przez Fundację Rodzić po Ludzku
• listopad 2016 rok – kurs na certyfikowaną terapeutkę BeBo – moduł I

• 2014.04 Akademia Mama Pyta – poprowadzenie wykładu dla przyszłych mam „Przygotowanie do porodu, poród rodzinny” z ramienia Stowarzyszenia Doula w Polsce
• 2014.05 IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo – Szkoleniowa Życiodajna Śmierć – pamięci Elizabeth Kubler – Ross - poprowadzenie wykładu dla personelu medycznego „Doula przy kobiecie” z ramienia Stowarzyszenia Doula w Polsce
• 2014.10 II Konferencja Bliskości organizowana przez wydawnictwo Mamania – wyróżnienie w plebiscycie Laur Bliskości – za współorganizowanie ogólnopolskiego projektu odczarowującego poród – Krąg Opowieści Porodowych
• 2015.11 III Konferencja Bliskości organizowana przez wydawnictwo Mamania - poprowadzenie wykładu „Tworzenie i prowadzenie placówki wsparcia dla rodziców”
• 2017.04 Szkolenie Specjalistyczne dla doul w zakresie udzielania wsparcia w połogu z uwzględnieniem sytuacji trudnych – poprowadzenie wykładu Technika Bowena w połogu
• 2017.09-10 XI Ogólnopolska Konferencja Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni „Naturalnie położna!” - współprowadzenie wykładu „Bowen w okresie okołoporodowym”
• Wykłady / prezentacje w następujących eventach: „Mamo bądź zdrowa”, III Podlaski Kongres Kobiet i Kącik Porad dla Mam, akcja społeczna Szczęśliwe dziecko, szczęśliwa mama, warsztaty Mamo to ja, Piknik Białostockich Mam, Brawo dla mam, Kino z Maluchem

•Artykuł z moim udziałem w Gazecie Współczesnej z dnia 31 stycznia 2014 roku: „Jak się rodzi dziecko z doulą”
•Artykuł o mojej pracy w Gazecie Wyborczej z 30 maja 2015 roku: „Doula z Białegostoku. Jestem służącą i robię to, co kocham”
•Reportaż Joanny Sikory w Polskim Radio Białystok: „Doula”
•Rozmowa dnia w TVP Białystok, 07.10.2014: http://bialystok.tvp.pl/17155216/anna- sawon-i-emilia-jaworska-07102014
•Wywiad ze mną na portalu parentingowym Tatento.pl: „Odczarować poród”
•Moja opowieść na Blogu Roku 2013 Manufaktura Radości: „Pasja rodzi jakość” 
•Wywiad ze mną w ramach projektu: „Jestem doulą. Rozmowy z kobietami wspierającymi inne kobiety w u progu ich macierzyństwa”
•Wywiad ze mną na portalu parentingowym Makóweczki
•Wywiad ze mną na portalu Kobiecy Białystok 25 sierpnia 2016 r. „Rodzenia nie da się nauczyć”
•Wywiad ze mną w Kwartalniku Laktacyjnym nr 4 XII.2014 – III.2015
•Wywiad ze mną w broszurze Sylveco z grudnia 2015 roku „Świadome rodzicielstwo”

Mickiewicza 15A lok. 3
15-213 Białystok
envelopeusersphonemap-markerchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram