Terapia czaszkowo-krzyżowa

W naszym ciele obok bicia serca i oddechu istnieje rytm, w którym porusza się płyn mózgowo-rdzeniowy. Niesie on ze sobą informację o zdrowiu i dostarcza ją do wszystkich tkanek.
Terapia Czaszkowo-Krzyżowa jest rodzajem bardzo delikatnej terapii manualnej, złożonej z 10-stopniowych technik – wg J. Upledgera – rozluźniających i normalizujących pracę układu czaszkowo-krzyżowego i przepływ płynów ustrojowych, wzbogaconych o techniki osteopatyczne.

Terapeuta poprzez pracę na systemie czaszkowo-krzyżowym poprawia przepływ płynu mózgowo-rdzeniowego, prawidłowy ruch kości krzyżowej oraz kości czaszki oraz wzmacnia jego naturalny rytm. Wskutek urazów, traumatycznych doświadczeń, wypartych emocji i chorób, ten przepływ ulega zablokowaniu, co może objawiać się między innymi napięciem, bólem i brakiem energii do życia.
Działając lekkim dotykiem na przeponach, kości krzyżowej oraz kościach czaszki, rozluźnia napięcia tkanek w tych miejscach bezpośrednio oraz pośrednio – przez ciągłość tkanki łącznej – w całym ciele. Stan takiego zrównoważenia osiągnięty terapią wpływa nie tylko na zmiany strukturalne organizmu, ale też na uwolnienie napięć, przykurczów i blokad na poziomie fizycznym i emocjonalnym.

Pacjent po zabiegu jest wypoczęty, zaś w przypadku gdy następuje uwolnienie traumatycznego przeżycia, terapii mogą towarzyszyć mimowolne ruchy ciała, drgania, uczucie zimna lub gorąca, zmiany rytmu oddechowego oraz reakcje emocjonalne (śmiech, płacz).

Wskazania do terapii

Nerwice, nadpobudliwość
Stres, depresja
PTSD - Syndrom Stresu Pourazowego
Bóle kręgosłupa
Bóle kończyn
Urazy mózgu i rdzenia kręgowego
Bóle narządu ruchu podczas ciąży
Urazy powypadkowe
Bóle i zawroty głowy
Wzdęcia i zaparcia
Chroniczne zmęczenie
Zaburzenia endokrynologiczne
Dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego
Zaburzenia koncentracji
Fibromialgia
Zaburzenia snu
Kolki u dzieci
Zaburzenia u niemowląt i dzieci
Migreny
Zespół jelita drażliwego

Terapia 
czaszkowo-krzyżowa

Czas trwania: 60 minut

180,00 zł
za jeden zabieg
Zalecane wygodne, luźne ubranie.
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.

Uwolnienie psychosomatyczne
(emocjonalne)

Uwolnienie Psychosomatyczne, zwane także psychoterapią komórkową, pozwala pacjentowi pozbyć się zmagazynowanej w tkankach ciała pamięci trudnych emocji, urazów, wypadków lub traum.
Koncepcja ta została rozwinięta w latach 1977–1980 przez dr Upledgera (Terapia Czaszkowo-Krzyżowa), który wraz z dr Karni pracował w zespole badawczym na wydziale biomechaniki Uniwersytetu Stanowego w Michigan.

Uwolnienie Psychosomatyczne to forma wyrażenia emocji zatrzymanych, stłumionych lub odizolowanych w ciele jako cysty energetyczne lub zmiany tkankowe wyczuwalne palpacyjnie.
W trakcie zabiegu ujawnia się uwięziona w tkance miękkiej pamięć minionych zdarzeń (urazu fizycznego / emocjonalnego) wraz z odczuciami im towarzyszącymi.

Terapeuta w łagodny i delikatny sposób przeprowadza pacjenta przez proces uwolnienia psychosomatycznego oraz przebudowy wzorców. Oznakami uwolnienia mogą być: głębszy wydech, magnetyczne odpychanie, puls terapeutyczny, wrażenie większego przepływu płynów, relaks powięzi oraz wrzecion mięśniowych oraz emitujące z tych obszarów ciepło.

Uwolnienie psychosomatyczne

Czas trwania: 60 minut

150,00 zł
za jeden zabieg
Zalecane wygodne, luźne ubranie.
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.
Mickiewicza 15A lok. 3
15-213 Białystok
envelopeusersphonemap-marker