Wsparcie okołoporodowe

Ostatecznym celem jest zdrowa mama, zdrowe dziecko i zdrowa pamięć urodzenia

1. SESJE PRZED POCZĘCIEM

Wspieram kobiety/pary przed poczęciem – te planujące macierzyństwo oraz te, które z różnych względów długo oczekują na pojawienie się dziecka.

Przyglądamy się temu od strony psychobiologii, przekonań rodzinnych oraz holistycznych przygotowań na wielu poziomach: cielesnym, psychicznym, pracy z ciałem, emocjonalnym i duchowym.

2. SESJE PRZED PORODEM

Specjalizuję się w pracy z okresem macierzyństwa.

Jako doula inspiruję i motywuję do możliwie najbardziej satysfakcjonującego doświadczenia porodowego, wzmacniając wiarę w siłę rodzącej, jej kompetencje rodzicielskie oraz wewnętrzny potencjał. Podczas tej niezwykłej podróży słucham, wspieram, szanuję i towarzyszę.
Moim konikiem jest poród i jego wpływ na późniejsze życie mamy, dziecka i społeczeństwa. Nie ma jednego właściwego sposobu na urodzenie dziecka, ale jest najodpowiedniejszy sposób dla Ciebie i Twojego Malucha, a ja jestem po to, by pomóc Ci urzeczywistnić go.

Wspieram kobiety/pary w ciąży oraz podczas porodu, pomagając w przeżyciu tego okresu w sposób piękny i świadomy. Oferuję wsparcie emocjonalne w okresie ciąży oraz macierzyństwa.

Bliska jest mi psychologia prenatalna i perinatalna (czyli wszystko to, co przed zajściem w ciążę, w ciąży, podczas porodu, po porodzie). Jestem certyfikowana w metodzie „Birth Into Being” Eleny Tonetti-Vladimirowej, oferuję indywidualne sesje (kobiety / mężczyźni / pary) i warsztaty grupowe Birth Into Being.

Poród zaczyna się w głowie. To, jak myślimy o sobie, swoim ciele czy zdrowiu, jaki mamy kontakt z ciałem i emocjami zasadniczo wpływa na doświadczenie porodowe.

Na konsultacji przed porodem skupiamy się na przepracowaniu lęków, wyobrażeń oraz przekonań funkcjonujących od wielu pokoleń w danej rodzinie dotyczących ciąży, porodu, macierzyństwa, wychowania dzieci itd. Ciąża i poród uaktywnia wiele z nich, znacząco wpływają one potem na przebieg samego porodu oraz pierwsze doświadczanie macierzyństwa.
Elena Tonetti-Vladimirowa mówi, że „wiele komplikacji porodowych jest bezpośrednim wynikiem psychologicznych problemów rodzinnych.(…) Jeśli przygotowanie nastąpi w ciąży, to w trakcie porodu pozostaje do zrobienia naprawdę niewiele – wystarczy poddać się tej pierwotnej mocy i pozwolić porodowi, by się rozwijał.”

Pracujemy więc nad podejściem kobiety do porodu, tak aby przetransformować przekonania funkcjonujące w jej rodzinie, często przez pokolenia. Przyglądamy się różnym postawom, w jakich wzrastała oraz poglądom na poród i macierzyństwo przekazywanym w jej środowisku.

Zmiana wzorca pokoleniowego i doświadczenie porodu jako wspaniałego wydarzenia (bez względu na jego przebieg) to głęboko satysfakcjonujący proces.

Spotykamy się 1 na 1, by odpowiedzieć na pytania, zastanowić się i poprowadzić przez proces. Daję ci moją perspektywę w oparciu o kilkadziesiąt różnych metod, które znam, aby upewnić się, że masz informacje oparte na dowodach i wiesz, jak podejmować najlepsze dla Ciebie i dziecka oraz – co najważniejsze – świadome decyzje.

Dzięki temu poczujesz się pewniej – gotowa, podekscytowana i nastawiona na zdrowe i szczęśliwe narodziny.

Masz moc stworzyć własną, niepowtarzalną historię narodzin!

3. SESJE POŁOGOWE

Wspieram kobiety/pary w okresie poporodowym – w różnych aspektach i wyzwaniach rodzicielstwa. Oferuję emocjonalną pomoc w połogu oraz wsparcie ciała kobiety w powrocie do równowagi. Zabiegi Techniki Bowena lub Terapii Czaszkowo-Krzyżowej doskonale regenerują organizm po trudach ciąży i wysiłku porodu, równoważąc układ hormonalny i mięśniowo-szkieletowy.

Oferuję też rozmowę o doświadczeniu porodu, huśtawce emocji w połogu, pomagam w przystosowaniu się do nowej sytuacji, wejściu w rolę mamy, w odnalezieniu własnej ścieżki macierzyństwa – rozwiewanie wątpliwości, obaw, wyjaśnianie rozterek.
Przedstawiam rodzicielstwo bliskości w praktyce, wspieram kobiety w ich rozwoju, pomagam odnajdywać siebie w macierzyństwie.

Jeżeli więc niedawno urodziłaś, masz głowę pełną pytań i wątpliwości dotyczących nowej rzeczywistości, szukasz wsparcia informacyjnego, emocjonalnego lub fizycznego, potrzebujesz pomocy w połogu, karmieniu piersią lub po prostu czujesz się przytłoczona początkiem macierzyństwa – to oferta dla Ciebie.

4. UWALNIANIE HISTORII PORODOWEJ

Oferuję pomoc w akceptacji historii porodowej, odreagowaniu i pogodzeniu się z trudnymi emocjami związanymi z porodem, który nie spełnił oczekiwań.

W bezpiecznej, empatycznej atmosferze jest przestrzeń na wyrażenie emocji, wspólnie też przyglądamy się możliwym powodom tego, co się zadziało oraz szukamy rozwiązań, by jak najłagodniej przejść przez proces straty i odbyć po niej żałobę.

5. WSPARCIE LAKTACYJNE

Celem wsparcia pozamedycznego jest wspieranie kobiet w ciąży i karmiących piersią do rozpoczęcia i kontynuacji naturalnego karmienia dziecka. Pomoc taka zawiera elementy edukacyjne na temat karmienia naturalnego oraz oferuje porady dotyczące rozwiązywania problemów laktacyjnych.

Badania pokazują, że wsparcie niemedyczne przynosi efekty zarówno w zakresie inicjacji karmienia, jak i długości jego trwania oraz wyłączności karmienia dziecka piersią. Jako Promotor Karmienia Piersią dzielę się wiedzą i doświadczeniem w karmieniu piersią. Potrafię ocenić przebieg i pokazać technikę skutecznego karmienia oraz przekazać zasady udanej laktacji. 
W razie potrzeby wskazuję symptomy problemów laktacyjnych wymagających specjalistycznej konsultacji i informuję, gdzie można zwrócić się po taką interwencję. Równocześnie jestem w stanie pokazać kobiecie w jaki sposób utrzymać laktację oraz uzyskać wystarczającą ilość mleka, wtedy kiedy karmienie bezpośrednio z piersi jest niemożliwe.

Oferuję wizyty w przypadku obaw związanych z nawałem, dobrym przystawianiem dziecka do piersi, z wątpliwościami czy dziecko dostaje wystarczającą ilość pokarmu oraz innymi niepokojami laktacyjnymi. Zawsze wtedy gdy mama potrzebuje wsparcia, rozmowy i wysłuchania w temacie laktacji.

Koszt sesji

Czas trwania: 60 minut

180,00 zł
za jedno spotkanie
Zalecane wygodne, luźne ubranie.
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.

EDUKACJA PRZEDPORODOWA

Oferuję kobietom/parom przygotowanie do porodu, dzięki któremu: wiesz, czego się spodziewać, jak poradzić sobie z porodem, co robić jako osoba wspierająca i jak możesz poczuć się w szpitalu bardziej jak w domu, masz spersonalizowaną listę preferencji porodowych, plan poporodowy oraz możesz uwolnić swoje obawy o porodzie.

W ramach pojedynczego indywidualnego spotkania (różna długość w zależności od zagadnienia) jesteśmy w stanie omówić przykładowe tematy:
• Pomoc w opracowaniu planu porodu.
• Przygotowanie pary do uczestnictwa w aktywnym porodzie naturalnym, porodzie
zmedykalizowanym lub cesarskim cięciu.
• Niefarmakologiczne metody łagodzenia bólu.
• Naturalne metody ochrony krocza przed rutynowym nacięciem.
• Techniki relaksacyjne przed i w trakcie porodu (wizualizacje, praca z emocjami, umysłem i ciałem, zwiększanie świadomości ciała, techniki oddechowe, łagodzenia
bólu, afirmacje, aromaterapia oraz inne).
• Fizjologia porodu – omówienie trzech okresów.
• Przygotowanie partnera do uczestnictwa w porodzie.
• Przygotowanie do połogu.

Koszt sesji

Czas trwania: 60-180 min (w zależności od tematu)

180,00 zł
za jedną godzinę
300,00 zł
za jedno spotkanie
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.

WARSZTATY OKOŁOPORODOWE

A. Chustonoszenie dla początkujących i zaawansowanych

Chusty to fantastyczna sprawa. Dzieki nim możesz dać dziecku bliskość i mieć jednocześnie wolne ręce. W przeciwieństwie do wózka pozwalają swobodniej odkrywać świat. Doskonale sprawdzają się w podróżach i codziennych obowiązkach.

Jako Doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich opowiem dlaczego warto, jakie są korzyści i jak się powinno prawidłowo nosić dzieci oraz nauczę dwóch wiązań: kieszonki i kangurka dla początkujących oraz podwójnego X i plecaka prostego dla starszaków. Rozwieję też wątpliwości dot. innych wiązań.

Przynosicie swoje dzieci, a chusty (i lalki dla ewentualnego drugiego rodzica) są zapewnione.

Koszt sesji

Czas trwania: 90 minut 

180,00 zł
za jedno spotkanie
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.

WARSZTATY OKOŁOPORODOWE

B. Kurs masażu dziecięcego

Zapraszam rodziców z dziećmi od 2-4 tygodnia życia na indywidualny kurs masażu dziecięcego. Dziecko jest masowane przez opiekunów, pod okiem dyplomowanej Instruktorki Masażu Dziecięcego oraz masażystki i terapeutki manualnej.
Masaż dziecięcy (według metody Vimali Schneider) zawiera ok. 90-95 % elementów indyjskiego masażu Shantala.
Dlaczego warto masować?

„Badania nad kulturami różnych narodów wykazały, ze w społeczeństwach, w których dzieci są masowane, tulone, kołysane, noszone na rekach i karmione piersią, dorośli są mniej gwałtowni i agresywni, wykazują większa gotowość do współpracy i są bardziej skłonni do okazywania współczucia. Tak wiec masaż to o wiele więcej niż tylko rozkoszne doznanie zmysłowe – jego różnorodny wpływ na życie dziecka wybiega daleko w przyszłość.” (Joanna Kaczara „Masaż niemowlęcia”)

Masaż dziecięcy:
• pogłębia wzajemną więź rodziców z dzieckiem,
• relaksuje obie strony,
• przynosi ulgę dziecku (w kolce, podczas ząbkowania czy problemów ze snem) • wzmacnia kompetencje rodzicielskie,
• ułatwia zrozumienie reakcji i potrzeb dziecka,
• uczy rodziców jak za pomocą dotyku uspokoić dziecko,
• stymuluje fizyczny rozwój dziecka, poprawia krążenie krwi i limfy,
• wzmacnia odporność dziecka,
• daje poczucie bezpieczeństwa.

Koszt kursu

Czas trwania: kurs obejmuje 2 spotkania po 1,5 godziny

300,00 zł
za kurs (w cenie materiały szkoleniowe)
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.

MASAŻ CERRADA PO PORODZIE

Cerrada – „masaż zamykający” – to specjalny rodzaj masażu meksykańską ozdobną chustą Rebozo proponowany po okresie połogu, który ma na celu symboliczne zamknięcie tego, co zostało otwarte na poziomie fizycznym i psychicznym w trakcie porodu oraz zakończenie tego etapu – w wymiarze fizycznym, emocjonalnym oraz mentalnym. Wykonuje się go kobiecie, aby w dosłowny i symboliczny sposób zamknąć okres ciąży, porodu i połogu oraz „zamknąć” jej ciało, które otworzyło się na wychodzące z niej życie.

Poród jest pewnym centrum, które kończy jeden etap w życiu kobiety i jej ciała oraz zaczyna inny. Ten niezwykle przyjemny i relaksujący masaż pozwala kobiecie ponownie wrócić do siebie, do swojego ciała i umysłu, poczuć siebie na nowo oraz wejść swobodnie oraz odnaleźć się w roli mamy. Integruje wydarzenia z czasu ciąży i porodu. W wyjątkowej atmosferze, pełnej ciepła i intymności otacza się ciało kobiety kilkoma szalami, które zaciskane na ciele dają wrażenie zamknięcia po porodzie. Masuję chustami i delikatnie ściskam cale ciało – począwszy od głowy, a na stopach skończywszy – co pomaga kobiecie dosłownie i symbolicznie zakończyć okres ciążowo-porodowo-połogowy. Towarzyszą temu spokojna muzyka, delikatne zapachy i łagodne światło świec. Sam masaż odbywa się w pozycji leżącej, na materacu. Trwa ok. 60 minut, a na całe spotkanie warto przeznaczyć ok. 1,5 godziny (dobrze jest mieć na ten czas kogoś, kto zajmie się niemowlakiem).

Cerrada to też doskonały sposób na głęboki relaks i rozluźnienie mięśni oraz więzadeł okolic miednicy.

Koszt masażu

Czas trwania: 90 minut

200,00 zł
za zabieg
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.

CEREMONIA BŁOGOSŁAWIEŃSTW

Ceremonia Błogosławieństw to alternatywa dla popularnego i skomercjalizowanego zachodniego zwyczaju Baby shower. Jest nie tyle przyjęciem dla nienarodzonego dziecka, ale celebracją, zadbaniem i wsparciem kobiety, która za chwilę urodzi dziecko.

Nawiązuje do tradycji rdzennych społeczności, będąc kobiecym rytuałem przejścia do macierzyństwa.
To uroczyste, a zarazem kameralne spotkanie w intymnej atmosferze, napełnia kobietę miłością bliskich i przyjaznych kobiet. Ma na celu podkreślenie i uświetnienie wyjątkowego czasu poprzedzającego narodziny dziecka oraz powitanie i uczczenie kobiety jako mamy. Jest czasem zaopiekowania się nią, jej ciałem i emocjami, dopieszczenia jej, utwierdzenia w byciu ważną i wspieraną, otoczoną miłością i siłą. Ceremonia podnosi na duchu, wzmacnia odwagę, zaufanie i wiarę we własne możliwości i moc kobiecego ciała oraz pomaga wejść w nową rolę – po raz pierwszy lub na nowo – z dobrym nastawieniem.

To świętowanie wchodzenia w macierzyństwo.
To inspiracja i radość w kręgu kobiet.
To ich siła przekazana mamie.
To danie poczucia, że kobieta jest ważna w tym procesie zmiany tożsamości.
To istotna część przygotowania do porodu – emocjonalnego, duchowego i mentalnego – oraz samego macierzyństwa.

Przebieg spotkania jest dostosowany do potrzeb mamy, może być inicjowane przez nią samą lub być darem od bliskich jej osób. W Ceremonii uczestniczą ważne dla mamy kobiety – dające wsparcie i uwagę siostry, przyjaciółki i znajome, które dzieląc się swoimi historiami, oswajają lęki oraz wzmacniają jej poczucie siły. Podczas takiego spotkania robi się aż gęsto od oksytocyny, która otula przyszłą mamę energią miłości, docenienia, uzdrowienia i ciepłej uwagi.

Może się ona odbyć się w jej domu, wynajętym lokalu czy – przy sprzyjającej pogodzie – na otwartej przestrzeni. Ceremonię warto przeprowadzić w 7-8 miesiącu ciąży.

Warto sprezentować sobie lub bliskiej kobiecie taki wyjątkowy i piękny czas przed intensywnością porodu i początków z dzieckiem.

Koszt ceremonii

Czas trwania: ok. 3-4 godzin

500,00 zł
za spotkanie
ZADZWOŃ
Zakup usługi jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu korzystania z usług.
Mickiewicza 15A lok. 3
15-213 Białystok
envelopeusersphonemap-marker